Gönderen Konu: hiç bir yere ait olmama hissi  (Okunma sayısı 5978 defa)

Çevrimdışı codec

• Üye
  • *
  • tek kişi değil birçok kişiyim kendi içinde bölünen
hiç bir yere ait olmama hissi
« : Ağustos 17, 2008, 10:42:46 ÖS »
bir anda gelir bu duygu, yerleşri sessizce yüreğinizde..rahatsız edicidir...kurtulmak istersiniz..bir de yanında hiç birşey hissetmiyormuş gibi de hissedersiniz..bu bir dönemdir, aslında savunma mekanizasıdır..eğer sizi gerçekten seven insanlara bu dönemde sırt çevirmezseniz geçmesi daha da kolaylaşır..ben artık uzmanı oldum sayılır bu hissin..bir de tabiii aitliğin kendi kavram karmaşası da var..neden ait olma ihtiyacı duyarız? birine yada birşeye gerçekten ait olabilir miyiz?

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter  google  google

Çevrimdışı helva

• Üye
  • *
  • JUST DO İT!..(Damarlarındaki asil kanı uyuşturma!)
    • Tıklayın,bizim için yaptıklarını biz onlar için yapalım.
Ynt: hiç bir yere ait olmama hissi
« Yanıtla #1 : Ağustos 18, 2008, 01:08:04 ÖÖ »
Mekanizma.Savunma.Evet bir evredir ama ben şöle diyebilirim; Birinci aşama 'inkâr' aşamasıdır. Mesela bir kara habere muhatap olan, örneğin kanser hastası olduğu haber verilen kişi önce sonucu inkâr eder.
İkinci aşama 'öfke'dir, kendisine veya kara haberi verene, kara haberin sebebi olan şeye karşı öfke.
Üçüncü aşama 'pazarlık'tır; bu aşamada diyelim öleceğini öğrenen hasta tanrısıyla pazarlığa girişmek ister. Ümitsiz bir çabadır bu. Dördüncü aşama 'depresyon'dur, anlamını biliyorsunuz. Ve son aşama 'kabullenme'dir, hasta başına gelen şeyi kabullenir. Bu herhangi bir durum veya bir olay karşısında gelişen şeylerdir.Bu herkesin başından geçen olaydır ya da yaşamdır.Aşk da olabilir  8) Analatabildim mi ???

Çevrimdışı OCB

• Üye
  • *
    • Cannabist.net
« Yanıtla #2 : Ağustos 18, 2008, 02:33:29 ÖÖ »
zira ait olmamak özgürlükle yorumlanabilir,ama özgürlük yalnızlığa dönüşene kadar zevk verir. Anladım ki, ait olmak demek, yaşamak demekmiş,
Hz. Mevlana’nın söylediği gibi’ bir ayağın her zaman dairenin merkezinde olmalı, diğer ayağın da dairenin etrafında, yetmiş iki millette birlikte pergel gibi dolaşmalı.

Çevrimdışı helva

• Üye
  • *
  • JUST DO İT!..(Damarlarındaki asil kanı uyuşturma!)
    • Tıklayın,bizim için yaptıklarını biz onlar için yapalım.
« Yanıtla #3 : Ağustos 18, 2008, 02:40:32 ÖÖ »
zira ait olmamak özgürlükle yorumlanabilir,ama özgürlük yalnızlığa dönüşene kadar zevk verir.

Bu da ilginç bir tespit,güzel.Bence özgürlük şöyle de diyebilirim,bir evlat ebeveyden hiç bir şeyi gizlemeden yaşamak örneğin,esrar içmek yada karşı cinsle arkadaşlık veya herhangi bir durumdan haberdar aleni yaşamak işte o zaman özgürlüktür!..Yalnız kalmak ya da hiç bir şeye ait olamamak özgürlüğü kişisel algılanma gibi bence en büyük özgürlük 'hayır' diyebilmektir. ???  8)

Çevrimdışı OCB

• Üye
  • *
    • Cannabist.net
« Yanıtla #4 : Ağustos 18, 2008, 02:50:14 ÖÖ »
Alıntı
Yalnız kalmak ya da hiç bir şeye ait olamamak özgürlüğü kişisel algılanma gibi bence en büyük özgürlük 'hayır' diyebilmektir.  ???  8)

Sanırım, empatiden geçiyor bütün yollar.

Çevrimdışı codec

• Üye
  • *
  • tek kişi değil birçok kişiyim kendi içinde bölünen
« Yanıtla #5 : Ağustos 18, 2008, 09:04:55 ÖÖ »
bu durumun yanlızlıkla uzaktan yakından bir alakası yoktur.bu varoluşsal bir durumdur. aidiyet hissini hiçbir şeye, hiç kimseye, hiçbir zamana...duyamamaktır. ister çok mutlu olun ister çok yalnız ister çok rahat olun bu durumu değiştirmez. aidiyet hissinin yokluğu sahiplik hissinin de yokluğu anlamına gelir. bağlardan, egemen olma içgüdüsünden bağımsız seyyah bir yaşamı beraberinde getirir.herkes sizden ait olmanızı, sahiplenmenizi isterken ( konu ne olursa olsun) boğulabilirsiniz belki, ama eşsiz bir tadı vardır ve tam anlamıyla özgür olabilmenin en önemli koşuludur.

Çevrimdışı Ssativa .

• Üye
  • *
  • Açılın Kapılar.!!!
« Yanıtla #6 : Ağustos 18, 2008, 11:37:03 ÖÖ »
 saniyorum "ummak" dan kaynakli. tespit etmeye calisirken objektif olmak gerekirse,"bulundugum pozisyondan ne bekliyorum" konusunu biraz kurcalamak gerekebilir diye düsünüyorum.
cok saglam tespitler yapamayabiliyoruz. bazen tesellisiz ve ögütsüz,bazende cok müdehale altinda kaliyorum diye düsünüyoruz.sonrada gönül umdugu yere küsüyor.
 her yasin beklentileri belli.inkar dan ziyade yoksunluk veya kahretme denebilir bence.  ve dahasinda devam edildigi halde, kendini tecrit etme kapatma soyutlamaya calisma meydana gelebilir.
 kanaat etmek bunlarin herbiri icin ilk ilac olabilir.

Çevrimdışı mansur27

• Üye
  • *
  • an avcısı
« Yanıtla #7 : Ağustos 18, 2008, 12:06:41 ÖS »
birşeylere veya bir yere ait olma hissi yalnızlıktan ve korkudan kaynaklanır insan yalnız kalmaktan korktuğu için kendini bir yerlere, birilerine bağlamayı kendine zorunlu kılar çünkü yalnızlık karanlıktır. codec in dediği gibi geçici bir durumdur.Aslında hiç kimse yalnız değildir.
1'in 2'si Allah'tır.

Çevrimdışı OCB

• Üye
  • *
    • Cannabist.net
« Yanıtla #8 : Ocak 28, 2009, 09:22:16 ÖS »
yine ayni oda. klimasiz. hava sicak. pervane var, polifonik. sokak lambalari yanmiyo, fena karanlik. iki sokak otede etnik koken dugunu var. mutemadiyen davul-zurna. vizyonda da hic guzel film yok bu ara. babam ve tarikati. ablam ve depresyonu. ve komsular, ve annem. annemin komsulari. "senin oglan" zikirli komsular. emin degilim. ya hic birsey bilmiyorum, ya da cok bildigimi saniyorum. ama kesinlikle cok sey bilmiyorum. tahtaya olan ozel ilgim devam etmekte. cekic, yan keski, tornavida. marangoz olmaliydi bu cocuk. arkadaslarim. "kizlar" diyen arkadaslarim. ve sevdigim sarkilar. yeni biseyler dinlemeye korktugum icin, varliklarindan bihaber oldugum guzel sarkilar. hatta kitap sayfalari. okullar acilmak uzere. sokaktan gelen cocuk sesleri kesilmek uzere. cocuklugum. ozledigim cocuk. cocukken cok mutlu oldugum icin degil, suan cok umutsuz oldugum icin ozledigim cocuk. sigara. en pahallisindan. euro bi gecede kaybedebilecegi maksimum degeri kaybetse. ucak bileti. zenci hostesler. uzun boylu. ve dinlenme tesisleri... bir lirayla calisan masaj koltuklari. peynirsiz gozleme. stad koftesi. yan hakemin yere dusen bayragi. yan hakemin kale aglarini cekistirdigi bayragi. ve internet. internet nicki haline gelmis, yazlik populer kultur sarkilari. karniyarik. parmak arasi terlik. ordu... ve asker botu. ve gozluklerim. daltonizm. kan gurubum. ve cep telefonlari. asiri kisisellestirilmis teknolojik urunler. ramazan hurmasi. kurban bayrami. otopark sorunu. bekci hasan. hem bekci hem haci hasan. atlar. horoz dovusleri. at yarislari. haber guvercinleri. jokeyler. ickili hali sahalar. ve komedyenler. ucuncu sinif mizahcilar. kil donmesi. basur. bobrek yetmezligi. ve babaannem. otorite timsali. saclar. ve kis mevsimi. sutlu tatlilar. portakalli kek. ve kestane sekeri. bursa. tellaklar. gobek tasi. sifali sular. kaplicalar, icmeler. hatta afyon kaymagi. bazen cumhuriyet sucugu. hindistan mistisizmi. kori sosu. orospular. ve cocuklari. parfumler. mini etekler. ve sakallar. sakalli kadinlar. ve kasli. ve travesti. zaman. klozet. alkol. az corba. bolca votka. ve mide bulantisi. berber koltugu. aynalar. ve televizyon dizileri. yansimalar. sanat. artistik yasam girisimleri. dusuk surat. dusuk bel pantolon. kalp carpintilari. derin nefes almalar. derin ic cekisler. derin. bir kadinin ismiydi bir zamanlar, derin. ve serin. firtina mevsimi. masa tenisi. ve dolmuslar. taksici pervasizligi. matbaa. tutkal kokusu. bali. sokak cocuklari. sokak sarkicilari. ve istiklal caddesi. ya istiklal ya olum. sonrasinda karayipler. muz. ve kum. alabildigine kum. tuz. cok tuzlu, cok kumlu deniz. istakoz. ve deniz yildizi. kakao yagi. sus havuzu. ortopedik yalanlar. kendi dogrulari. kendi evleri. kol saati. hatali paslar. evcil hayvanlar. vahsi bati. insanlar. akil. ve dirayet. ve tahayyul gucu. ruhlar. dedim ya insanlar. ve ruh halleri...

halet i ruhiye

Çevrimdışı efor34

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Temmuz 26, 2009, 04:29:54 ÖS »
bu his bendede üst düzeyde var haddinden fazla hemde

Çevrimdışı Bi'sonNefes

• Üye
  • *
  • yüreğim genelevi...
    • Cannabist
« Yanıtla #10 : Aralık 02, 2009, 09:15:06 ÖS »
Hiçbir yere ait değilsen, en azından kendine aitsin demektir. İnsan başka ne ister...

Çevrimdışı Kai'CkuL

• Üye
  • *
  • ah minelaşk ve minelgaraib..
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #11 : Aralık 03, 2009, 04:55:10 ÖÖ »
her yere ait olma hissiyle,
yakın olabilirler.

Çevrimdışı efor34

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Aralık 03, 2009, 09:48:44 ÖS »
kesinlikle ilk arkadaşımızın yorumuna katılıyorum dediği gibi en yakındakilerimize sırt çevirmiş isek zorlaşır hakaktende oyle oluyor..

Çevrimdışı Relaxation

• Üye
  • *
  • ♪peace, ♥love, ۩unity, ♀♂respect♀♀
« Yanıtla #13 : Aralık 03, 2009, 11:36:00 ÖS »
birşeylere birilerine biryere ait olduğumu hissediyorum ama hepsine birden sahip olmak bir türlü tutmayan bir denge.

Çevrimdışı CauseYouAreYoung

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Aralık 12, 2009, 12:52:43 ÖÖ »
hiç bir yerin ait olmaması. Sadece hissetmek, varlığına ait olmayı..

Çevrimdışı çizgiroman

• Üye
  • *
  • ''Mutluluk sadece paylaşıldığında gerçektir.''
« Yanıtla #15 : Ocak 30, 2011, 01:47:07 ÖÖ »
heryer bana ait ama ben hiçbiryerdeyim