Gönderen Konu: Esrar Hakkındaki Hikaye ve Efsaneler  (Okunma sayısı 15308 defa)

Çevrimdışı dumanhan

• Üye
  • *
  • AnLaşıLabilmek DiLeğiyle..
Esrar Hakkındaki Hikaye ve Efsaneler
« : Mart 09, 2007, 12:54:34 ÖS »
Şimdiye kadar GeLmiş geçmiş Esrar Hikayeleri efsanelerini Buraya yazalım esrar içenin muahbbeti Güzel olur Derler bi konuşmaya Başladımı Sanki ağzından Bal Damlar herkes hoş Sohbet Muhabbet Birilerini çıt çıkarmadan Dinler Böle ortamlarda Dönen Eskilerin hikayelerini Bilen duyan varsa buraya yazsın İlk hikaye benden...
Zamanın birinde padişah bakmışki şehirde Esrar içimi iyice artmış giymiş eski püskü kiyafetlerini demiş halktan biri gibi gezelim bakalım halkın hangi kesimi içiyo neden içiyo bakaLım bi. neyse veziriyle Çıkmış çarşıya demiş kayıkla karşııya  geçelim bin mişler bi kayıga kayıkçıya demiş ki sür karşıya kayıkçı asılmış Küreklere o arada çıkarmış cebinden nevaleyi ateşlemiş bi duman bi duman vezir Demiş ki tam yerine Geldik neyse padişah sormuş ne içiyosun Demiş Böle böle  Başlamış Sorgu sual bi muhabbet neden içiyon nasıl alıyon filan derken kayıkçı demişki alcan mi bi duman padişahın eline tutuşturmuş cigarayı padışah bi duman almış bi muahbbet bi duman almış bi muhabbet padışahın kafası Güzel olmuş demiş ki kayıkçı ben padışahım çıktım bakıyım ki bu halk neden  içiyo bu esrarı kayıkçı demiş hadi ordan bende bilmem neyin neyiyim inanmamış padışah üstelemiş ben padişahım filan Die.. kayıkçı dönmüş vezire demiş ki kafası Güzel Oldu Kendini Padişah saniyo..

böle bi nuas işte bildiğiniz hikayeleri efsaneleri yazarsanız sevinirim...[/[/left]move][/b][/glow]

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter  google  google

Çevrimdışı magmud

• Sessiz Üye
  • *
Ynt: ESRAR HAKKINDA HİKAYELER,EFSANELER
« Yanıtla #1 : Nisan 07, 2007, 02:37:51 ÖS »
müptezelin biri vadesi dolmuş ve ölmüş ve cehenneme girmiş.nesee bu dayı cehennemde dolaşırken bi bakmış cigara ohhh bee demiş hemen almış bi üçlü nesee devam etmiş yoluna bi bakmış çarşaff Allah bee demiş nesee yoluna devam ederken bi bakmış tütün hemen ondan da alıp başlamış yapıştırmaya nesee yapıştırmış ama yakacak ateş yok nesee ateşde bulurm ümidiyle gezerken karşısına bi zebani çıkmış ve bizim müptezel zebaniye sormuş: dayı ateş varmı?
 zebani:burda ateş olsa burası cenet olur:D

Çevrimdışı faça

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 12, 2007, 11:09:46 ÖS »
beyler ben size esrarının ilk nasıl bi ortamda keşfedildiğini özetliyim.bildiğiniz gibi esrar sigardan sonra bulunmuştur 4 tane sigara bağımlısı alkolik kafadar genç köyün birinde sürekli serserilik yapar bi gün yine köyün en varlıklı adamını soyorlar zangin lavuğun adamlarıda bunların peşine düşer.4,lü çözümü kaçmakta bulur  ve bi süre ormanda kalırlar sigaraları çoktan bitmiştir vede ormandaki bi bitkiyi içmeye karar verirler (o zamanlar zaten tütünde sarılarak içilmekteydi)hiç yoktan iyidir diye düşünürler sonra bunu kurutupta denelerler arka arkaya içerler ve saatlerce birbirlerine gülerler. bu benim duyduğum bildiğim kadarıyla tabi...

Çevrimdışı edge

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2007, 06:24:20 ÖS »
arkadaşlar esrarın nasıl bulunduğunla ilgili benimde duyduğum bi olay var

Çobanın biri dağda koyunları otlatırken hava patlamış ve sığınmak için bi mağaraya girmiş üşümüş ve dışarda bulduğu bütün otları toplamış ve yakmış tabiki dumanın çoğu mağaranın içinde kalmış kendisi ve koyunlarda dahil bayılmışlar
 Aradan uzun bi zaman geçtikten sonra çobanın tanıdıkları aramaya çıkmışlar ve çobanı mağarada baygın bi şekilde bulmuşlar
 (bu olayı bana kendini şifalı otlara adamış  yaşlı bi dede anlatmıştı)

Çevrimdışı kenevircanavarı

• Üye
  • *
  • bitmeyen cıgara istiyorum
« Yanıtla #4 : Ağustos 26, 2007, 02:03:51 ÖS »
ben cıgaranın soğutulmasıyla ilgili bişe duymuştum
zamanın birinde 5-6 kafadar koca bi tarlaya esrar ekmişler işleri güçleri yokmuş hergün oturup ardarda cıgara içerlermiş ama hiçbiri beklemezmiş soğutmazmış tarladaki cıgara yarı olmuş adamlar bi süre sonra biribiriyle tartışmaya başlamış tarladaki kalan cıgara için bi yandan hala içiyolar birisinin aklına öbürlerini öldürüp cıgaranın hepsini almak gelmiş ve tam o sırada içtikleri cıgara dile gelmiş "soğut beni mest edeyim seni"demiş adamlar olayı görünce şaşırmış ilk başta anlamamışlar ama sonra yavaş yavaş olayı ayıkmışlar ve o günden sonra soğutumasının faydalı olduğu bilinmiş

16_ZıWaNa_16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 26, 2007, 02:30:46 ÖS »
soğut beni mest edeyim seni,soğutmazsan maymun ederim seni.
böle bişey duymuştum bende. :)

Çevrimdışı __lewo__

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ağustos 29, 2007, 03:50:41 ÖS »
nehirdeki macera filmini izlerseniz iki tane rotun nasıl kafalarının güzel olduğunu göreceksiniz

Çevrimdışı __lewo__

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ağustos 29, 2007, 06:34:03 ÖS »
adam ne diyo şişko olan sizi dumancı köpekler kalkın ordan heheh   ama kim takıyo hayvanlar bayılmış :D :D :D

Çevrimdışı dogy

• lamontelitoise
  • Üye
  • *
  • Düşleri KoVa-la Mal-ı...
    • izahatsız hayatın...
Ynt: Esrar Hakkındaki Hikaye ve Efsaneler
« Yanıtla #8 : Ocak 21, 2008, 05:47:56 ÖÖ »
ne efsane ne hikaye anlatayım ;
bursada bilirsiniz eren , ermiş ,yatır velhasıla mübarek insan çoktur.
ılık bi yaz günüdür akşşamdır dolaşırsın sokaklarda biraz sakin sokaklarda. 2-3-4-5 kişisindir ,bi mezarlığın önünden geçilirken sigara orda bitirilir mezarlığa fırlatılır. tabi sigaranın sonunu rotayı mezarlığa çevirmeye ayarlarsınki uzun süre mezarlığın yanında beklemeyesin. derler ki sigarayı mezarlığın önünden geçerek içersen eski içicilerden olan ama muhtereme bağlamış olanlar mezarlarınddan çıkıp kalantor zıvanalı sigaranın peşine düşmesin... cansızda olsa her haleti ruhiyenin bünyesinde bi içilmişlik vardır. eğee bursada yaşıyosun bunları bileceksin ;)

Çevrimdışı hasan öz

• Üye
  • *
Ynt: Esrar Hakkındaki Hikaye ve Efsaneler
« Yanıtla #9 : Mart 24, 2008, 12:56:29 ÖÖ »
bondan 40 sene önce adanada meşhur bir affan dede vardı hep iyi verir herkes memnun...arkadaş gelmiş -dede hazır evde kimse yok biraz alayımda gideyim ; ama iyidir değil mi? demiş.dede bir şey demeden vermiş işin "rast gelsin,hayra karşı" derdi hep...demiş göndermiş.Arkadaş evde işi bitirmiş o arada üstünü değişiyor ve dolaba yerleştiriyor.O ara orada duran karısının gelinliği gözüne takılıyor ve bir hayal ki sorma gitsin "işte şöyle gelin oldu vay güzel karıcığım derken o arada gelinliği kendi giyiyor va bakıyor aynaya ...o anda aklına cıgara geliyor bak sen dedeye bana kötüyü verdi birde sorduk diyor ve öylece sokağa fırlayıp doğru dedenini yanına -ayıp ayıp dede bana bunu nasıl yaparsın (bak kafaya nasıl olmuş haberi yok) diyor .oğul ne yaptım sana? diyor dede...daha ne olsun verdin kötüyü heder ettin günümü diyor...tamam tamam ben sana en iyisini vereceğim ama bir oturda sana çay vereyim der dede...o arada bir kişi gelir ve dede iyi varsa biraz alayım der ..dede şöyle bir bakar yeni gelene ve "İŞTE NUMUNE YANIMDA OTURUYOR" der ve gelinlikle oturan adamı gösterir...(allah rahmet eylesin göç edeli 35 sene oldu)
biz bu adamları gördük ve canlı bir hikayedir gerçekten....
iyi geceler