Gönderen Konu: Denetimli Serbestlik - Amatem, (tahliller ve süreç)  (Okunma sayısı 39991 defa)

Çevrimdışı Sativa

• job
  • *
Denetimli Serbestlik - Amatem, (tahliller ve süreç)
« : Şubat 15, 2010, 09:43:39 ÖS »
Arkadaşlar sorular çok geliyor genel olarak cevaplayayım.
Yakalandınız ve hakim size denetimli serbestlik verdi, amateme sevketti.

öncelikle amatem de yapılan tahlil idrar tahlilidir. bu kesin ve nettir, side gidim kan ya da saç testi uygulamazlar.
thc idrarda ne kadar zamanda çıkar. esrar kullandınız yapılan idrar testinde ne kadar sürede çıkacağı sizin kullandığınız esrardaki thc oranıyla, kullanım miktarınızla ve bünyenizle orantılıdır.
yoğun bir kullanımda yani her gün içen arada bir kova yapan bir kişinin idrarında thc 45 günde dahi çıkabilir.
az oranda kullanmışsanız ortalama 20-30 günde idrarınızda çıkacaktır.

bu idrarı temizlemek için yani thcyi vücuttan atmak için bazı hızlandırıcı yollar deneyebilirsiniz.
örneğin yoğurt, maydanoz yemek gibi. ben bir bütün soğanı yediğini ve olumlu sonuç aldığını söyleyeni dahi duydum. ama ter atmak, fazla sıvı tüketmek bu süreci hızlandıracaktır.

yani çıkan bir karara göre, amateme düştüğünüzde bir sefer idrar alıyorlar ve esrar kullandığınız ortaya çıkarsa 3 ay yatıyormuşsunuz, çıkmazsa olay orda bitiyormuş, uzatmıyorlarmış, ama kesin değil bu bilgi.

bu arada discovery de adamlar balık tutuyor ve geçen konuşma şu; "hey adamım evde eşleriniz burada kenevir içip balık avladığınızı bilse ne yapar?" bu bizim hangi noktada olduğumuzu gösteriyor sanırım.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter  google  google

Çevrimdışı blindlust

• Mesajsız Üye
Ynt: Denetimli Serbestlik - Amatem, (tahliller ve süreç)
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2010, 01:49:58 ÖÖ »
3 ay yatıyorsunuz kısmı beni baya korkuttu. Kontrole çağırmıyorlar mı sadece ?
Bir de herkesin atladığı bir nokta var ve kafamı çok kurcalıyo:

Yakalandık, mahkeme celbi geldi şu gün şu saatte diye, mahkeme günü test yapılıyor mu (ya da yapıldıgı görülmüşmü) yoksa ileri bir tarihe gün mü veriliyor? Verilirse genelde ne kadar ileri veriliyor?
İstanbullu sicili daha önceden temiz arkadaşlar mahkeme deneyimlerini paylaşırlarsa çok yardımcı olurlar.

Bir de çoğu kişi gibi ben de ifademde denemek için aldım fakat kullanamadan yakalandım, yanii daha önce hiç içmedim dedim. Sen misin hiç içmeyen gel bakalım diye zart diye mahkemeden teste gönderirlerse ne olcak peki?

Bir de istanbulda oturuyorum. Forumda farklı şehirlerde amateme gittiklerini yazmışlar arkadaşlar ama nereli olduklarını yazmamışlar. Test için (ist) şehir dışına mı çıkmamız gerekiyor.

:) Son olarak bazı arkadaşlar test deneyimlerinden bahsetmiş. 0-50 arası normal, 70 çıktı gibi laflar dönüyo, ben neden bahsettiklerini anlamadım
Gören geçiren varsa yardımcı olsun lütfen

Çevrimdışı MINAKO

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2010, 11:34:41 ÖÖ »
Eğer polis senin içtiğini görmüştür vs emindir ama üzerinde bulamaz sen de inkar edersin o zaman test yaptırabilir. Sen ifadeni vermiş kabul etmişsin. Bu saatten sonra test falan yapılmaz. Ben hiç içmedim denemek için almıştım demen de bir anlam ifade etmiyor zaten. Normal prosedürde işlem göreceksin.

Çevrimdışı blindlust

• Mesajsız Üye
« Yanıtla #3 : Şubat 22, 2010, 11:47:35 ÖS »
Polis beni içerken değil sararken yakaladı, bilmem birşey değiştirir mi..
Diğer sorulara cevap verebilecek yok mu, yardımcı olun lütfen

Çevrimdışı Goztepe

• Üye
  • *
  • Sarıcağın tek bi sigara var oda börek!
« Yanıtla #4 : Şubat 23, 2010, 03:20:36 ÖS »
191/1 - Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi bir yıldan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
191/5 - Ancak kişi tedavi ve denetimli serbestlik kararının gereklerine uygun davranmaması halinde infaz edilir

Çevrimdışı masquerade

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Şubat 24, 2010, 10:55:13 ÖÖ »
Muhtemelen mahkemeden sana sadece Denetimli serbestlik çıkacaktır. Amatem e gitmeme ihtimalin çok yüksek. Eğer gidersende Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi içindeki amatem e gideceksin. Gittiğin gibi işeyecek öğleden sonra doktor a görüneceksin. İçmeyeceksin 6 tane temiz idrar vereceksin kurtulacaksın. Bu arada o işeme kablarından haftada 1500-2000 adet tüketiliyormuş. Ayda amatem e işemeye giden kişi sayısı 7500 civarında :)

Çevrimdışı leonides

• Üye
  • *
  • Hayallerin sahip olduğun en büyük güçtür...
« Yanıtla #6 : Şubat 25, 2010, 08:21:01 ÖS »
Kısacası:

Yakalandınız. Polis mahkemeye. Mahkeme denetimli serbestlik ce amateme. Amatem - D.Ser. Amatem - Denetimli bi süre git gel uğraşıyosunuz. Tahlillerinizde çıkmasada!!! Son tahlile kadar bu şekilde yaklaşık 4-5 defa belki daha fazla... gidip geliyosunuz. Çıktı yada çıkmadı en son mahkeme kararını bekliyosunuz.

Şahsen benim yaşadıklarım:

Yakalandım. Mahkeme Denetimli falan filan Amatemede gidip geldim herşey temiz herşey güzel... Arada sırada ( Haftada bir çiftli yaklaşık olarak ) içip yada hiç içmeyip tahlil verdikten sonra bir dahaki Denetimli görüşmesine kadar tahlil sonuçlarını bekledim... Daha önce haberim olmadı sonuçlardan. Yanılmıyorsam 5 defa kan ve idrar verdim. 4 Defasında 0 ( sıfır ) sonuç aldım. Yani temiz tertemiz... Son tahlilime diğerlerine gittiğimden daha temiz bir şekilde gittim. Bu sonuncu kurtulayım artık dedim ve 3 ay boyunca ne içtim nede ortamda bulundum. Fakat son tahlil sonuçlarımı Denetimli Serbestlik şubesinden öğrendiğimde kendimi yanardağın içine itilmiş gibi hissettim... Thc yi geçtim Kimyasal kullanımı dahi hat safhada bulunmuş... Sınırların cok cok üzerinde yani... En son kimyasalı yaklaşık 4-6 yıl önce kullanmıştım onlarda bişeye benzemiyor kıçımızda patlamış yılbaşı gecesi berbat olmuştu...

Amatem doktoru ( Yeşilyurt - İzmir ) ile görüşmemde ise Neden bu şekilde oldugunu sordugumda bana makinenin çıkardığı sonuçları gönderdiğini söyledi. Kullanmasam çıkmazmış...! Daha önce neden temiz cıkıpta bu son tahlilde abartılı dozajda çıktığını sordugumda ise Makine 50 nin altında çıkardığı zaman 0 (sıfır) yazıp gönderdiklerini söyledi...!!! Söylenecek birşey yok dövmeye kalksan madur durumdasın elin kolun bağlı... Eywl dedik. Çıkan bu sonuçlara karşılık itiraz dilekçesi yazdım. Bu dilekceyi Denetimli serbestlikte Amateme, Amatemde ise Denetimli serbestlik şubesine vermem gerektiğini söylediler... Daha önce itiraz dilekcesi yazan olmadı sanırım. Neyse... Dilekcemde yeniden tahlil yapılmasını yapılmasını istedim... Sonuç yine sıfır.

29 Aralık 2009 da mahkemeye çıktım. Kadın hakim. Konuşturmaz seni umarım ona denk gelmezsin demişlerdi de gülmüştüm. Hiçbirşey söylememe fırsat vermeden bana 10 ay hapis 1 yıl erteleme verdi... Geçenlerde bir mahkeme bildirgesi daha geldi Nisanda yine bir mahkeme var... Ne iştir anlamadım.

Mahkemede söylemek istediğim tek şey:

Hayatımda mahkemeyi Babamın öldürülmesinde tanıdım ama onda dahi bu kadar mahkeme yaşamadım.

Babamın katili herkimse 6 yıldır otalıklarda geziyor. Esrar kullanmamış olsaydım delil yetersizliğinden içerde yatıp çıkan herifi öldürürdüm... Keşke bu esrara hiç bulaşmasaydımda o herifi gebertip paşa paşa cezamı çekip zamanı geldiğinde çıksaydım... Piskolojim bozuldu. Çektiğimiz o kadar zorluklara rağmen hala ayakta durup ileriye bakmaya geçmişi unutmaya çalışırken, düzene girmeye çalışırken Bu denetimli Serbestlik denen illet hayatımı mahvetcek anlaşılan... Amaçları madde bağımlılığı olan kişileri maddeden uzaklaştırmak topluma kazandırmak yanlış hatırlamıyorsam? Ama benim hayatımı karartıyorlar illaki zararlı bir kişiliğe sahip ol piskopat, katil ol diyorlar...

Kusura bakmayın konu biraz dağıldı...

Başlığa göre benim başımdan geçenler bunlar arkadaşlar. Farklı şekilde gerçekleşen durumlar varmı bilmiyorum...

Çevrimdışı zonk

• "Asla Yakalanma"
  • Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 02, 2010, 12:27:31 ÖS »
Leonides,

Geçmiş olsun. Yanlız bildiğim kadarıyla THC metabolitleri dışında kalan tüm maddeler sistemden çok çok daha çabuk atılıyor.
Sizin durumunuzda bir hata olduğunu düşünüyorum. Umarım düzeltmenin bir yolunu bulursunuz.

Çevrimdışı leonides

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 03, 2010, 03:07:04 ÖS »
Teşekkürler. Avukatımla görüştüm. 2. dosya açılmış. Sanırım tekrar denetimli serbestlik vercekler. Tek sorun 1 yıl daha rahat bırakmıcaklar sürekli git gel tahlil falan filan. Neyse hiç kullanmadan bu işi temize çıkartmaktan başka bir seçenek kalmadı.

Çevrimdışı TheCellat

• Üye
  • *
  • The Cellat
« Yanıtla #9 : Mart 03, 2010, 05:46:38 ÖS »
Bir sene dalgaya üflemeden geçireceksin ha...?

Çevrimdışı leonides

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mart 08, 2010, 11:43:44 ÖS »
Bir sene dalgaya üflemeden geçireceksin ha...?

Evet zor birşey değil. 2 saatlik güzellik için hayatımın en güzel zamanlarını içerde yada borç ödeyerek geçirmek yerine üflemeden geçer giderim...

Çevrimdışı Cruq4L

• Üye
  • *
  • Calling Danny Boy ^^
« Yanıtla #11 : Mart 18, 2010, 02:48:21 ÖS »
Evet zor birşey değil. 2 saatlik güzellik için hayatımın en güzel zamanlarını içerde yada borç ödeyerek geçirmek yerine üflemeden geçer giderim...

Peki amatem sürecinde ilk verdigin idrar testinde temiz cıkarsan geri kalan zaman diliminde sadece psikoloj ile gorusuldugunu duydum.. yani ilk teste temiz cıkınca başka idrar testine gerek kalmadıgını... Dogrumudur ?

Çevrimdışı leonides

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mart 18, 2010, 06:26:17 ÖS »
Yanlış. 4 yada 5 defa tertemiz yani sıfır verdim en sonuncuda THC ve kimyasal oranlar normalinde üzerinde çıktı sanırım ikinci dosya açılcak emin değilim. Kısacası temiz verdiğinde geri kalan dönemde sosyolog yada psikolog la görüşüp tahlil vermemek gibi birşey sözkonusu olmadı benim için varsada bilmiyorum. Varsa şayet bunlar benimle kafayı bozmuşlar diyebilirim. Çıkana kadar beklediler. Kullansaydım keşke diyorum bari günlerimizi üflemeden boş kafayla geçirmeyip güzel güzel geçirmiş olurduk.

Çevrimdışı zonk

• "Asla Yakalanma"
  • Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Nisan 15, 2010, 10:40:15 ÖS »

Peki amatem sürecinde ilk verdigin idrar testinde temiz cıkarsan geri kalan zaman diliminde sadece psikoloj ile gorusuldugunu duydum.. yani ilk teste temiz cıkınca başka idrar testine gerek kalmadıgını... Dogrumudur ?

2 faklı uygulama var.
1. DS
2. DS + Tedavi

Sadece DS alırsanız, tedavi almazsanız en az bir kez tahlile gidersiniz. Bunun dışında isterse rehberiniz  (tamamen kendi takdiri ile)
 3-4 defa daha tahlile gitmenizi isteyebilir.  Bunu yapması veya yapmaması sizin davranışlarınız, genel durumunuz ve rehberinizin
ikna olması ile alakalıdır. Genellikle tuzak sorular sorulur, aile hayatınız, ruh haliniz tetkik edilir. Kimseye anlatmaya
niyetiniz olmayan türden şeyler anlatamanıza sebep olacak şeyler. Her durumda karşınızdaki kişi size inanmaktansa
inanmamayı tercih eder. Nazik ama aldatıcıdır.

Eğer yalan söylemek niyetindeyseniz, sağlam bir kurgunuz olması ve hafızanızın sağlam olması gerekir.
Yalan söylediğinizi anlarlarsa işiniz hiç de kolay olmayacaktır.

Tedavi de alırsanız, 15 gün arayla 4 kez tahlile gidersiniz. 4 negatif (temiz) vermenizi takiben DS süreciniz başlar ve 1 yıl da o sürer.
Büyük ihtimalle arada yine tahlile gidersiniz.

Aldığınız cezayı tam olarak anlayın ve haklarınızı savunmayı asla ihmal etmeyin.
Ve elbette , bunu nazikçe yapın.

Çevrimdışı tracilius

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Nisan 20, 2010, 02:37:40 ÖS »
45 gün kullanmadım kısa süre önce tahlil verdim ve  temiz çıktı verdiğim ilk tahlildi bu, mahkemeyi erteledi rapor gelene kadar diye. temiz almış bi şekilde gidecez ikinci mahkemeye ne olur bilmiyorum. ilk kez içtik ve dahada içmedik dedik bizde. şimdi burada o kadar çok şey yazılmış ki yakalanan bi adam girse kafayı sıyırır. madem öyle bende kendi çevremdekileri örnek vereyim size. bi arkadaşım gecesinde içip sbahında tahlil verdi ve ds uzmanına dün içtim dedi, 1 yılı aşkın süredir onu çağıran olmadı daha. adanada ancak eroini falan yatıya alıyorlar. memleketin %80 i ot içiyor, iç anadolu bölgesinede burası bakıyor hangi birini yatışa geçireceler? adamlar bıkmış denetime gelen ayrı, tedavi olan ayrı, bide yeni yakalanıp kolları mühürlü gelen bir sürü insan bi çoğuda temiz çıkmıyor hangisini yatıracaklar? Bilgi verirken biraz makul olalım lütfen. Evet kimse içmesin ama bunu korkutarak yapmak mantıksız. bi diğer arkadaşımda geçen gün mahkemeden beraat aldı. ama 2 yıl içinde herhangi bi zamanda sana tahlil vermek için kağıt gelebilir dediler. yani ilkinde çok bişey olmaz. bu söyleninlerin bi çoğu 2. yakalnma olayında geçerli. HA ama hakim ters çıkar, o gün sinirlidir vb. o zaman da bu olay kısmet yapacak bişey yok.

Çevrimdışı Goztepe

• Üye
  • *
« Yanıtla #15 : Nisan 21, 2010, 01:33:56 ÖS »
Hep söylerim hakim savcı vs karısınla kavga edip senin davana bakmasın :)

Çevrimdışı tracilius

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Nisan 22, 2010, 03:03:19 ÖÖ »
Katılıyorum sana Goztepe. Umarim benim ikinci mahkemedede kavga etmemis olur ((:

Çevrimdışı helstar

• Üye
  • *
    • hazırmısın?
« Yanıtla #17 : Nisan 25, 2010, 03:27:15 ÖS »
ilk yakalanmada hapis cezası alma riski nedir ? yada böyle bir ihtimal varmı ?

Çevrimdışı zonk

• "Asla Yakalanma"
  • Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Nisan 27, 2010, 11:36:46 ÖÖ »
ilk yakalanmada hapis cezası alma riski nedir ? yada böyle bir ihtimal varmı ?

Sadece içici olmanız durumunda hapis cezası alma riskiniz oldukça düşüktür.
Alsanız bile, tecil edilebilir,paraya çevrilebilir ya da cezanın geri bırakılmasına hükmedilebilir.

En çok uyugulanan karar olan denetimli serbestliğin amacı da sizi topluma geri kazandırmaktır.

Çevrimdışı Papa's Candy

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Mayıs 14, 2010, 01:38:39 ÖÖ »
Banada bu sabah 10 çıvarında zilin çalmasıyla postacının getirdiği kağıt beni pek şaşırtmadı aradan 1 yıl geçmiş denetimli serbestlik geldi. bende hemen yola koyuldum Ds şubede işlemleri vs yaptırdım 5 gün verdi 5 gün içerisinde amatem'e kayıt yaptırmam gerekiyormuş sanırım 3 4 test temiz verdikten sonra amatem süreci bitip 1 yıl psikolok süreci başlıcak denetımlının gelmesine şaşırmadım ilk kez yakalananlar bana gelmez demesin mutlaka 1 yılda 2 yıl olsa geliyor kaçış yok. En sağlıklısı bu süreçte birşey kullanmamak ve temize çıkmaktır.

Çevrimdışı Goztepe

• Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Mayıs 14, 2010, 12:25:40 ÖS »
Kesinlikle eğer işleme tabi tutulduysanız tebligatlar mutlaka elinize ulaşır haberim yoktu vs yok takip etmek durumundasın...

Çevrimdışı KiMYaSaL

• Üye
  • *
  • 12.5gram sigara 70 cl tekila ama hala yalnızım..
« Yanıtla #21 : Haziran 27, 2010, 11:42:43 ÖS »
salı günü 2.çişi vermeye gidicem.hani yok mu salı ya denk gelen ?

Çevrimdışı liçenştayn

• Üye
  • *
  • ne kadar sallarsan salla dona düşer son damla...
« Yanıtla #22 : Kasım 22, 2010, 09:31:01 ÖS »

bu arada discovery de adamlar balık tutuyor ve geçen konuşma şu; "hey adamım evde eşleriniz burada kenevir içip balık avladığınızı bilse ne yapar?" bu bizim hangi noktada olduğumuzu gösteriyor sanırım.

bu nedir yaaaa discovery de olmasa napardık :)) zavallı ülkemin zavallı insanlarıyız hepimiz...maalesef... :-\

Çevrimdışı ösqe

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Kasım 23, 2010, 09:17:14 ÖS »
ya sırf bunu sormak için kaydoldum umarım biri bana biraz önce cvp verir benim sözlüm bundan 4 5 ay önce esrarla yakalandı ama sadece kullanıcı  dsden amateme sevkettiler sürekli gidip idrar tahlili veriyodu bi kez aksattı ve uyarı aldı tekrar gitti 5 tane negatifi var daha sonra şehir dışında çalıştığı için gidemedi bayramdan hemen 2 gün önce gidip sordum dosyasının kapanmadığını ama aksatmamasını sölediler bayramdan sonra gelicek demiştim ama bugün gittik ve dosyası kapatılmış ordaki danışman mahkemeye gitmemiştir henüz dilekçe verin dedi ama çok korkuyoruz sizce dilekçe yazınca dosyayı geri gönderirlermi göndermezlerse ne olur??? Lütfen biri içimi rahatlatsın tam nişan kesicekken bu nerden çıktı ya offf :( şimdiden çok teşekkrler

Çevrimdışı zonk

• "Asla Yakalanma"
  • Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Kasım 25, 2010, 11:23:29 ÖS »
DS ofisinin elinde dilediği şekilde davranmak konusunda gerekli inisiyatif var.
Bu durumda dilekçenize bol bol gözyaşı eklemenizi tavsiye ederim.

Geçmiş olsun

Çevrimdışı asdasdasd3

• Mesajsız Üye
« Yanıtla #25 : Aralık 05, 2010, 08:30:00 ÖS »
İçilen ortamda bulununca idrarda thc cikma olasiligi var mıdır?

Çevrimdışı Bi'sonNefes

• Üye
  • *
  • yüreğim genelevi...
    • Cannabist
« Yanıtla #26 : Aralık 06, 2010, 09:18:33 ÖÖ »
İçilen ortamda bulununca idrarda thc cikma olasiligi var mıdır?

Vardır.

Çevrimdışı KiMYaSaL

• Üye
  • *
  • 12.5gram sigara 70 cl tekila ama hala yalnızım..
« Yanıtla #27 : Aralık 06, 2010, 01:34:27 ÖS »
olasıklık değil, duman altı kalıyosun bildiğin kirli çıkıyor sonra.

Çevrimdışı kakamen to

• Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Aralık 17, 2010, 04:04:03 ÖÖ »
biz yakalanalı 6 ay dan fazla oldu.karakol ifademde işi arkadaşım üzerine aldı,ben hiçbir şekilde içtim,kullandım(çok zorladılar içmişin diye)demedim.ifadem sadece benim buluna 0.4 gr esrardan haberim yok dedim,benim değil,arkadaş da zaten benim dedi...ama gbt kayıtlarına soruşturma aşamasında çıkıyo,,henüz bana ulaşan bir mahkeme evrağı yok..biizim buraya bakan postacının telf nu buldum onu aradım,bana mahkeme kağıdı gelirse ceptan ara falan dedim,,ama henüz altı ay 7 ay oldu gelmedi..sorum şu acaba mahkeme düşmüşmüdür yada mahkeme olup olmadığını nasıl öğrenebilirim.....

Çevrimdışı kakamen to

• Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Mart 11, 2011, 02:52:19 ÖS »
hee düşdü   çukura