Gönderen Konu: Denetimli Serbestlik  (Okunma sayısı 9930 defa)

16_ZıWaNa_16

• Ziyaretçi
Denetimli Serbestlik
« : Haziran 27, 2007, 02:29:52 ÖÖ »
bir çok arkaşımın bildiği gibi ben yakalandım mahkemeye çıktım ve sonuç olarak denetimli serbestlik denen cezaya maruz kaldım.bu ceza her aya adliyenin bünyesinde bulunun denetimli serbestlik burasuna gidip uzman psikologla görüşmek.seni istedikleri zaman çağırabilirler ayrıca istedkleri teste sokabilirler ama çok anormal heller olmadığı sürece bunların hiçbiri olmuyor.sadece her ay gidip en fazla 20 dakika konuşuyorsun denetimli serbestlik denen olay bu.en azında bana uygulanan.
 az olan bilgimi paylaşmak istedim.soru olursa yanıtlayabildiğimi yanıtlamaya çalışırım.
                    saygılar.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter  google  google

16_ZıWaNa_16

• Ziyaretçi
Ynt: denetimli serbestlik
« Yanıtla #1 : Haziran 27, 2007, 02:37:24 ÖÖ »
ailen hakkında mesleki hayatın hakkında sosyal çevren hakkında aklına gelecek hertürden soruyla karşılaşıosun.esrar hakkındaki düşüncelerin.tabi benim mahkemede verdiğim ifadem doğrultusunda konuşmam lazım yoksa benim için kötü olur.mahkememdeki ifademde de hiç kullanmadığımı denemek için aldığımı ve yakaladnığımı söylemiştim ;Dbi keresinde bana sordu sence esrar içilmelimi dedi:
bende kesinlikle içilmemeli dedim. ;D bu lafımdan dolayı sizden af diliyorum ;D ;D

Çevrimdışı icecure

• Üye
  • *
  • .. t H c ..
« Yanıtla #2 : Temmuz 02, 2007, 09:09:39 ÖS »
ailen hakkında mesleki hayatın hakkında sosyal çevren hakkında aklına gelecek hertürden soruyla karşılaşıosun.esrar hakkındaki düşüncelerin.tabi benim mahkemede verdiğim ifadem doğrultusunda konuşmam lazım yoksa benim için kötü olur.mahkememdeki ifademde de hiç kullanmadığımı denemek için aldığımı ve yakaladnığımı söylemiştim ;Dbi keresinde bana sordu sence esrar içilmelimi dedi:
bende kesinlikle içilmemeli dedim. ;D bu lafımdan dolayı sizden af diliyorum ;D ;D

kardeşim senin canın sağ olsun seni bilen biliyo orası farklı bi ortam hani mecbursun içinden geldiği gibi konuşamazsın anlatamazsın derdini kimseye anlamazlar seni rahat ol kardeş :):):):):):):):)

16_ZıWaNa_16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Temmuz 06, 2007, 10:35:32 ÖS »
anlyışın için tşkkr edirm kardeşim.ben onu kimse yanlış anlayacak die yazmadım maksat muhabbet olsun.bana şimdi sorsalar içiomusn içmiyorum.zaten her ay gidiyorum daha dün gittim madde bağımlılığı hakkında soular fln sordu psikolog uzman hanım.fesfesem artık kim sorarsa sorsun içmiyorum. ;D ;D ;D

Çevrimdışı ruzgarcik27

• Sessiz Üye
  • *
    • Murat'ın Günlüğü
« Yanıtla #4 : Ekim 02, 2007, 07:07:24 ÖS »
anlyışın için tşkkr edirm kardeşim.ben onu kimse yanlış anlayacak die yazmadım maksat muhabbet olsun.bana şimdi sorsalar içiomusn içmiyorum.zaten her ay gidiyorum daha dün gittim madde bağımlılığı hakkında soular fln sordu psikolog uzman hanım.fesfesem artık kim sorarsa sorsun içmiyorum. ;D ;D ;D
biliyorum be o psikolog hanımı bursa adliyesinde denetimli serbestlik burosuna girince koridorun solundaki ilk kapı :) Sırf onun için yakalanır be :)

Çevrimdışı uçandaire

• Sessiz Üye
  • *
Soru
« Yanıtla #5 : Ekim 06, 2007, 12:32:38 ÖÖ »
Arkadaşlar birşey soracağım geçenlerde arabada içerken yakalandık 2gr otla yakalandık:) şaka gibi herifleraldı karakola götürdü sora hastaneye darp izi warmı die falan rapor aldılar sora nezarete soktular sabah parmak izi resim falan aldılar çünki daha önce dosya yoktu sicil temizdi bu ilk sora sawcıya çıktık tamam dedi mahkemeye kağıt gelicek dedi çıkcaksınız o kadar dedi sora aldık kimliklerimizi yürüdük şöyle bi sorun var benim fransaya gitmem lazım okul için 1 Mahkeme bitmeden çıkabilirmiyim 2Biz bundan ne ceza alırız hapis falan olmaz dimi cewaplarsanaız çok teşekkürler

Çevrimdışı brok

• Üye
  • *
  • toparlanın.. gitmiyoruz..
Ynt: Denetimli Serbestlik
« Yanıtla #6 : Ocak 06, 2008, 01:33:03 ÖÖ »
Arkadaşlar birşey soracağım geçenlerde arabada içerken yakalandık 2gr otla yakalandık:) şaka gibi herifleraldı karakola -ürdü sora hastaneye darp izi warmı die falan rapor aldılar sora nezarete soktular sabah parmak izi resim falan aldılar çünki daha önce dosya yoktu sicil temizdi bu ilk sora sawcıya çıktık tamam dedi mahkemeye kağıt gelicek dedi çıkcaksınız o kadar dedi sora aldık kimliklerimizi yürüdük şöyle bi sorun var benim fransaya gitmem lazım okul için 1 Mahkeme bitmeden çıkabilirmiyim 2Biz bundan ne ceza alırız hapis falan olmaz dimi cewaplarsanaız çok teşekkürler

zıvana arkadaşımız gerekli bilgiyi vermiş, bende bu yasadan yararlandım hala devam ediyorum

Çevrimdışı psychedelic

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ocak 06, 2008, 03:51:28 ÖS »
mrb..yeni uye oldum daha cunku saka gibi bi olaydan dolayı cezaevindeydim..sizlerle uyusrucu kullanmanın getirdigi hukuki sorunlari bildigim kadarını paylasmak istedim..ilk diyecegim sey,eger uyusturucu kullanıyorsanız ilk yapacagınız sey iii bir avukat tanımaktır..bnm basıma gelen trajı komik bi hikaye..kızarkadasım ile beraber torbacı oldugunu bildigim bi arkadasımın evine gittim(tek sucum bu)bu arkadastan daha once aldıgım esrar ve 10 adet extacy de yanımdaydı..arkadasım gece dısarı cıktı bizde ewde esrarı ictik bende tabiri caizse hapcı oldugumdan bu hapların 3 saatte hepsini kullandım..sabaha karsı bız uyurken arkadasım ewe geldi saat 05 gibi..sabah 9 da da kapı ısrarla calmaya basladı arkadasım kapıya gidip hızla geri bizim odaya girdi camdan bi poset attı..daha sonra odaya polis girdi..arkadaısmı alıp gittiler kızarkadasımla bizede sizde sonra gelin dediler..soktan naaptımı pek hatırlamıorum hapın etkiside suruyodu..kız arkadasımın soledine gore pc yi, acıp muzik dinlemeye baslamısım..sora Ankara emnıyetine narkotik subeye gittik..ben olanları anlaatım daha sonra barodan avukat gonderıldı(devletin size bedava gonderdıgı avukat)avukat la beraber ifade verdim ve hala patlıodum..ewden 128 gr esrar ve 45 tane hap cıkmıs..kızarkadasımı annemlerle beraber ewe gonderdıler benıde ertesi sabah bırakcaklarını soledıler..sabah nezarette uyandıımda aklım basıma gelmıstı ve ben ne yaptım neler dedim diodum..mahkeme cıkmadan once baro avukatı olan genc elemanla konustum ben ifademi deiştircem dedim hyr bu ifade ii deiştirirsen celiskili ifadeden içeri girersin dedi..peki dedim..mahkeme beni tutukladı..soklardaydım..avukata saldırdım orda..cezaevinde 100 gun kaldıktan sora ilk mahkemem cıktı..ve beni tahlıye etti..beraat edemedim cunku beraat etsem dewlet 100 gunun tazmınatını odemek zorunda kalırdı..denetimli serbestlik te karar kıldılar kızarkadasım ve bana yrn gidicem bakalım neler olcak..

Çevrimdışı Bi'sonNefes

• Üye
  • *
  • yüreğim genelevi...
    • Cannabist
« Yanıtla #8 : Ocak 08, 2008, 04:22:14 ÖS »
Psychedelic kardeş, yavaş gel diycem... 3 saatte 10 tane pıttan sonra bilgisayar başında bu yaşadıklarını bize anlatabiliyor olamayabilirdin.. O xtc dediğin şeyler bonibon değil... Yaşadığın şeyler kötü de olsa bence halen hayatta olduğun için şükret. Amacın kafanın güzel olmasıysa abartmışsın derim ben, yok ölmek için içtiysen de daha az acılı yöntemler var.  ;)

Çevrimdışı psychedelic

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ocak 09, 2008, 09:41:52 ÖS »
Bagımlı olunca boyle oluyo..artık 3-5 bisi yapmıyo her defasında daha fazla daha fazla sonu kotu patlıo..Ben sukur edıorum arasıra yakalndıgıma bacaam kopmak uzereydı..bugun AMATEM de ıdrar verdım..1 sene boyunca   ilk 3 ay 15 gunde bır sora ayda 1 daha sonrada 3 ayda bır ıdrar wercem..psıkologla gorusmem 2 sene boyunca surcek..cok boktan bı ıs..AMATEM ın sadece ankara da boyle bı uygulaması var 1 sene olayı..Diyarbakırda 15 gun - 1 ay arası..mesela..en uzunu ankaraymıs sansıma.. :-\

Çevrimdışı ziyankarmelankolik

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ocak 27, 2008, 10:38:50 ÖS »
ustaa sicile geçiyor mu bu olay memuriyeti etkiler mi mahkemem var hiç bişey bilmiyorum_?_?

Çevrimdışı psychedelic

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Şubat 04, 2008, 05:09:07 ÖS »
Amatem cezası werilirse ve amatemin gereklerini yerine getirirsen sicile gecmez..bnm oyle oldu..ama ehliyet iptal oldu..zaten alkolden 6 ay el konulmustu simdi tamamen onların oldu..

Çevrimdışı skunkist

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 18, 2008, 05:55:56 ÖS »
pychidelic kardeş başından çok tuhaf olaylar geçmiş...geçmiş olsun..ama bu pıt mıt muhabbetlerini bırak ya...bile bile lades deme abi yazık günah...

Çevrimdışı skunkist

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Haziran 18, 2008, 06:05:55 ÖS »
bide bu ehliyet olayı hakkında bilgisi  olan warmı? yakalandım ,daha önce 6 ay alkolden alınmıstı...ehliyetime el koyarlarmı? ilk yakalanısım 7.gram ot ile.tşk

Çevrimdışı Sonşans

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Aralık 11, 2011, 10:47:58 ÖS »
Amatem cezası werilirse ve amatemin gereklerini yerine getirirsen sicile gecmez..bnm oyle oldu..ama ehliyet iptal oldu..zaten alkolden 6 ay el konulmustu simdi tamamen onların oldu..
  nasıl yani denetim sürecinde mi alıyolar yoksa tamamen mi el koyuyolar...7-8 gr ot yuzunden butun omrum boyunca ehlıyetsiz mi kalıcaz bu mümkün değil kanunlar bu kadar saçma olamaz..

Çevrimdışı surahidensuicenadam

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #15 : Mayıs 30, 2013, 10:18:21 ÖÖ »
arkadaşlar bende bugün mahkemeye çıktım
ve tedavisiz ds kararı verdiler sadece 3 er aylık süreyle rehberin yanına gideceğim.
sorum
1- sicil kaydında gözükecekmi
2-rehber çağrıları evemi muhtarlığımamı gelecek
3-amatem tedavi tahlil vermicem nadir olarak takılsam bunu rehber çakar mı ?
4- ne kadar süreyle gidicem ve en kısa nasıl biter

Çevrimdışı Sonşans

• Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Mayıs 30, 2013, 11:37:42 ÖS »
1. aldığın karar 191/1 mi yoksa 191/2 mi..mahkemeden karar çıktını alıp bakabilirsin..eğer 191/1 ise görünür.191/2 ise gorunmez.
2.denetimli serbestlik için sana tebligat gelir.ev adresinde bulamazlarsa seni muhtarlığa teslim edilir.sen yine de her hafta denetim bürosuna gidip takip et..
3.ne olursa olsun kullanma çünkü seni istediği zaman tahlile gönderme yetkisi var ordaki memurun..denetimlini yakarsın söyleyeyim.
4.1 sene sürecek ve en kısa süresi de 12 aydır. yani ilk görüşmeni yaptıgın andan ıtıbaren 1 yıl sonra...

Çevrimdışı Jameican1912

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Temmuz 11, 2013, 12:27:23 ÖS »
Beyler esrar satılan evde basıldık ama üstümde bir şey bulamadılar ve içerken yakalayamadılar. Baskını gerçekleştiren polislerin kağıdında üstünde yok içerken yakalanmadı yazıyor. Karakolda ve hakim karşısında aynı ifadeyi verdim.
İfademde; Ev sahibini kendi oturduğum mahalleden tanıdığımı ve baskın günü ziyarete gittiğimi uyuşturucu kullanmadığımı söyledim. Bu durum karşısında denetimlilik alır mıyım ? Eğer alırsam ehliyet ve iş hayatıma nasıl yansır ileride okul bittikten sonra asker veya polis olabilir miyim ?

Çevrimdışı coni

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Temmuz 13, 2013, 08:33:24 ÖS »
arkadaşlar, yakalandım denetimli alcam muhtemelen; sorum şu, bu sene yurtdışında bir okula başlıyorum, yurtdışına çıkış yasağı alırmıyım ? eğer verirlerse bunun herhangi bir çözümü olabilir mi ?

Çevrimdışı yaptaicelim

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Ekim 14, 2013, 07:58:49 ÖÖ »
asd