Gönderen Konu: Aranızda anti depresan kullanan varmı?  (Okunma sayısı 30175 defa)

Çevrimdışı amphetamin

• Üye
  • *
Aranızda anti depresan kullanan varmı?
« : Ocak 06, 2009, 08:29:09 ÖS »
arkadaslar bı ara bırakmıstım ben tertemızdım depresyona gırdım lustral dıye bır ılac kullandım ne kadar guclu bılmıyorum bı etkısı olmuyor ıcmeyınce moralım bozuk a sosyal oluyorum anasını satayım herseyı bıraktım bı dalga kaldı bırakmak hos olur varmı ılac kullanan??

lustral hakkında bılgı kullanan varsa...

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter  google  google

Çevrimdışı tjhann

• Üye
  • *
  • Coke İn my nose!
    • www.tjhann.tr.gg
Ynt: Aranızda anti depresan kullanan varmı?
« Yanıtla #1 : Ocak 06, 2009, 11:20:08 ÖS »
bi ara bnde kullanmıştım yaygın bir anti-depresandır. sanıldığı gibi uyku yapmaz bilakis kaçırma özelliği vardır. iştahsızlık ve mide bulantısına sebeptir, etkisini yaklaşık bir aylık kullanım süresi sonunda gösterir. klasik bir anti-depresan yan etkisi olan mide bulantısına aralıksız bir ay dayanmak ızdırap verici ve kilo kaybettiricidir. sanıldığı gibi sadece psikolojik nedenlerle değil, cinsel fonksiyon bozukluğu durumlarında da (örn. erken boşalma) kullanılır.

Çevrimdışı amphetamin

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 07, 2009, 12:35:36 ÖÖ »
ınternette okudum onları zaten  ;D
ben 2 sene kullandım ıse yaramadı dıazem yıyorum hergun..

Çevrimdışı mausesport

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 07, 2009, 02:04:08 ÖÖ »
hafız dediğini bilmiyorumda, xanax filan kullanma durumuna düşen arkadaşlar olursa boşuna eczaneye kadar yürümesinler,  internette öyle uyutur böyle yapar, alkolle tehlike yaratır diye okudum çok ama bi halta faydası yok. fark edilecek tek şey birden kesildiğinde ilaç; ağzın 1 ay boyunca çamur gibi olur. kurur, sürekli bi tükürme halini alırsın 1 ayda zor geçti bu yan etkisi

Çevrimdışı amphetamin

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 07, 2009, 03:51:46 ÖS »
aynen zamanında cok uyusturucu madde aldı vucut doktorda dedı kullandınmı dıye kullanmadıgım halt yok dedım ozamn etkısı olmaz depresanların dıo lusturalıda soledım kullanma ozamn dıo dıazem yıyorum ruh gıbı dolasıyorum ama..bı o etkılı yaramaıyor abıcım bana ılac ama sınırlerım cok bozuk su aralar sorunlar fılan ıs guc mutlulugun sırrı sadece dalgamı bılader vay anasını devam ozamn vur dumana gel ımana..

Çevrimdışı Grinder

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 25, 2009, 06:03:05 ÖÖ »
Lustral gibi ilaclar anti depresan. Xanax, Diazem gibileri de sakinlestiricidir yani bir kac saat insani gevsetir ama tedavi etmez. Anti depresanlar tedavi edicidir baslangicta özellikle, ilk 2 hafta yan etkileri insani bezdirir ama bi süre sonra ortadan kalkar. Doktorum panik atak icin Anafranil verdi cok faydasini gördüm. Lustral kullanan arkadasa tavsiyem yan etkileri gecmiyorsa ya da tam fayda elde edemiyorsa doktoruna tekrardan sorup, onun tavsiyesi dogrultusunda ilac degistirmesi olacaktir.

Çevrimdışı baran20

• Sessiz Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ağustos 13, 2009, 04:15:27 ÖS »
Ben de bi çok antidepresanı denedim şu an prozac kullanıyorum ve gerçekten çok etkili faydalı bir ilaç bana çok iyi geldi ayrıca da esrarla beyinde aynı etkiyi yapması da beni şaşırttı:D:D :P ;) ;) :D

Çevrimdışı JiJi

• Üye
  • *
  • Olmasinlari olmayacaklari olmadilari unut !
« Yanıtla #7 : Eylül 18, 2009, 07:58:08 ÖÖ »
Kullanmıyorum ama kullanmayı düşünüyorum . En azından iyi gelebilecegini umuyorum.Var mı tavsiyesi olan ? ne kullanılmalı ?

Çevrimdışı Bi'sonNefes

• Üye
  • *
  • yüreğim genelevi...
    • Cannabist
« Yanıtla #8 : Eylül 18, 2009, 08:01:29 ÖÖ »
Kullanmıyorum ama kullanmayı düşünüyorum . En azından iyi gelebilecegini umuyorum.Var mı tavsiyesi olan ? ne kullanılmalı ?

Sen ki şurup - cigara - şurup şeklinde kafa kıran bir ablasın, en kötü ihtimalle binlik al ne alacaksan...

Çevrimdışı JiJi

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Eylül 18, 2009, 08:15:40 ÖÖ »
Sen ki şurup - cigara - şurup şeklinde kafa kıran bir ablasın, en kötü ihtimalle binlik al ne alacaksan...

:)    ;D

Denemekten ne çıkar.Denemek lazım binliğide.

Çevrimdışı JiJi

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Eylül 18, 2009, 08:35:39 ÖÖ »
ahahhaha  ;D

Çevrimdışı Kimsin

• Üye
  • *
  • Ãlem-i Eşbãh
« Yanıtla #11 : Eylül 18, 2009, 04:53:52 ÖS »
Bizim eczaneye sordum o ilaçtan yokmuş  :(

Çevrimdışı regulus

• Üye
  • *
  • ayna kırılacak, büyü bozulacak...
« Yanıtla #12 : Eylül 19, 2009, 04:05:50 ÖÖ »
Banada doktorum 4 5 ay önce paxsil yazmıştı ilk bir hafta günde bir sefer yarım, yarım devem et, sonraki haftaya birer tane tam içersin diye. Ben iki gün devam ettim üçündü günü elimi sürmedim halen duruyor dolapta, salak gibi oldum ya ağzım kurudu, gözlerim kararıp kararıp durdu.. ben mümkünse anti deprasan atmayayım kalsın ;D

Çevrimdışı SentineL

• Üye
  • *
  • Güneş batmaz, biz kalırız gölgede!..
« Yanıtla #13 : Eylül 22, 2009, 01:41:06 ÖÖ »

sinirlerimi teskin edeceğini ve insanlarla daha bir güzel kaynaşabileceğimi düşündüğüm için doktor tavsiyesi olmaksızın 2 sene boyunca düzenli olarak xanax kullandım.. (ara ara kullandığım diazem, akineton ve türevlerini saymıyorum) ilaçların ölümcül yan etkisini görmemekle birlikte, bu ilaçlar yüzünden şu anda bende erken bunama olduğunu düşünüyorum.. yakın-uzak hafıza problemi yaşıyorum ve zekamın gerilediğini hissediyorum.. mankafa oldum adeta..

daha önce doktorların yazdığı desryel, sülpir, remeron, largactil, cipram gibi ilaçları kullandım ve doğal olarak uyku haricinde kısa vadede etkisini görmedim.. dolayısıyla kullanmaya devam etmedim.. lakin bu tarz antidepresan ilaçların 6 aydan önce faydası olmazmış..

kontrolsüz ilaç kullanımından olsa gerek; şu anda süizit riski taşıyan, obsesif kompülsif bozukluğu olan majör depresif bir anti sosyalim.. (rapora öyle yazmışlar ama intihar fikrine karşıyım.. ilgim alakam yoktur) :} 

yapmayın etmeyin.. mecbur kalmadıkça kimyasala bulaşmayın.. için cigaranızı yatın aşşağı..

Çevrimdışı Grinder

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Eylül 22, 2009, 02:03:52 ÖÖ »

sinirlerimi teskin edeceğini ve insanlarla daha bir güzel kaynaşabileceğimi düşündüğüm için doktor tavsiyesi olmaksızın 2 sene boyunca düzenli olarak xanax kullandım.. (ara ara kullandığım diazem, akineton ve türevlerini saymıyorum) ilaçların ölümcül yan etkisini görmemekle birlikte, bu ilaçlar yüzünden şu anda bende erken bunama olduğunu düşünüyorum.. yakın-uzak hafıza problemi yaşıyorum ve zekamın gerilediğini hissediyorum.. mankafa oldum adeta..

daha önce doktorların yazdığı desryel, sülpir, remeron, largactil, cipram gibi ilaçları kullandım ve doğal olarak uyku haricinde kısa vadede etkisini görmedim.. dolayısıyla kullanmaya devam etmedim.. lakin bu tarz antidepresan ilaçların 6 aydan önce faydası olmazmış..

kontrolsüz ilaç kullanımından olsa gerek; şu anda süizit riski taşıyan, obsesif kompülsif bozukluğu olan majör depresif bir anti sosyalim.. (rapora öyle yazmışlar ama intihar fikrine karşıyım.. ilgim alakam yoktur) :} 

yapmayın etmeyin.. mecbur kalmadıkça kimyasala bulaşmayın.. için cigaranızı yatın aşşağı..

Xanax anti depresan degildir tedavi etmez, sadece anlik sakinlestirir. Yani kendini bir kac saatligine sakin hissedersin o kadar. Hic bir anti depresan kisa sürede tedavi etmez. En iyi ihtimalle etkisini görmek icin bir kac ay gereklidir. Bir psikiyatrist size o ilaclari yazabilmek icin liseden sonra en az 10 yil araliksiz okuyor ter döküyor, kafaniza göre bilip bilmeden ilac alirsaniz sonunda geri dönülmesi zor rahatsizliklar yasarsiniz. Eczaneler recetesiz ilac satabildigi sürece insanlar bilincsiz ilac kullanimina devam edecektir. 

Çevrimdışı SentineL

• Üye
  • *
  • Güneş batmaz, biz kalırız gölgede!..
« Yanıtla #15 : Eylül 22, 2009, 02:08:15 ÖÖ »

evet dostum.. bende zaten antidepresan amacıyla kullanmamıştım.. anksiyolitik olduğunu biliyordum xanax'ın..

Çevrimdışı JiJi

• Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Eylül 22, 2009, 10:23:16 ÖÖ »
4 gündür anafranil kullanıyorum başladım anti depresana.Hiç bi cacık yaptıgı yok her içtigimde 2 şer tane atıyorum ancak kesiyor o bile az geliyor.Yan etkileri :agız kurulugu , kalp atışında hızlanma , iştah kaybı , çene agrısı , esneme krizleri ve derin bir uyku tabii bazen uykusuzlukta yapiyor.

antikolinerjik özellikleri nedeniyle, gözyaşında azalma saglıyor :)

Çevrimdışı Grinder

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Eylül 23, 2009, 02:10:42 ÖÖ »
4 gündür anafranil kullanıyorum başladım anti depresana.Hiç bi cacık yaptıgı yok her içtigimde 2 şer tane atıyorum ancak kesiyor o bile az geliyor.Yan etkileri :agız kurulugu , kalp atışında hızlanma , iştah kaybı , çene agrısı , esneme krizleri ve derin bir uyku tabii bazen uykusuzlukta yapiyor.

antikolinerjik özellikleri nedeniyle, gözyaşında azalma saglıyor :)

Ben de 1 yili askin bir süredir anafranil kullaniyorum, yan etkileri baslangicta biraz fazladir ancak 2 hafta sonra gecmeye baslar. Bir kac hafta daha sabirla kullanmani tavsiye ediyorum ondan sonra yan etkileri hakkinda daha saglikli karar verebilirsin. Her ictigimde 2 tane atiyorum demissin. Doktor tavsiyesi mi bu yoksa kafana göremi? Doktor yönlendirmesi ve kontrolü olmadan sakin kullanma.   

Çevrimdışı JiJi

• Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Eylül 23, 2009, 09:19:21 ÖÖ »
Ben de 1 yili askin bir süredir anafranil kullaniyorum, yan etkileri baslangicta biraz fazladir ancak 2 hafta sonra gecmeye baslar. Bir kac hafta daha sabirla kullanmani tavsiye ediyorum ondan sonra yan etkileri hakkinda daha saglikli karar verebilirsin. Her ictigimde 2 tane atiyorum demissin. Doktor tavsiyesi mi bu yoksa kafana göremi? Doktor yönlendirmesi ve kontrolü olmadan sakin kullanma.   

Evet doktorun tavsiyesiydi anafranil Grinder.2 şer tane içmem tamamen benim bünyeme olan tavsiyem. :)
Sinir yaptı bende.Halsizlik,baş agrısı.Hiç bir şeyden tat alamıyorum.Agız kuruluguda cabası.Nefret ettim ben bu ilaçtan daha 1 haftada.

Çevrimdışı Grinder

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Eylül 27, 2009, 03:03:16 ÖS »
Evet doktorun tavsiyesiydi anafranil Grinder.2 şer tane içmem tamamen benim bünyeme olan tavsiyem. :)
Sinir yaptı bende.Halsizlik,baş agrısı.Hiç bir şeyden tat alamıyorum.Agız kuruluguda cabası.Nefret ettim ben bu ilaçtan daha 1 haftada.

Ben de  doktor tavsiyesi günde 50mg kullaniyorum. Sabah 25mg aksam da yatmadan 25mg aliyorum. Ilk baslarda ayni sende olan etkiler oldu agiz kurulugu, agizda metalimsi bir tat, sürekli esneme ve uyku hali. 2 hafta daha dayanmayi becerebilirsen bunlar geciyor. Bir de dozu yavas yavas artirmak gerekli ilk haftada birden yükseltirsen yan etkisi de o kadar faza olur.

bigbongtheory

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Eylül 27, 2009, 04:01:39 ÖS »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=g5PgK9SwxEI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=g5PgK9SwxEI</a>

Sakinleştirici reklamı ama olsun ;D

cok iyiiii
cokkkkkkkkkkkkkkk

süper yapmıslar
:D

Çevrimdışı JiJi

• Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Eylül 27, 2009, 04:09:40 ÖS »
hahaha çok iyiymiş.
Arkadaşım dedim Lann dedimm :D

bigbongtheory

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Eylül 27, 2009, 04:13:36 ÖS »
En iyi anti-depresan bu arkadaşlar, birazcık gülümseyip bir anlığına da olsa bütün dertleri unutabilmek. Çok mu pollyannacı oldu be? ;D
trt nin sabah programları gibi oldu
:D

Çevrimdışı JiJi

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Eylül 27, 2009, 04:14:42 ÖS »
Ben de  doktor tavsiyesi günde 50mg kullaniyorum. Sabah 25mg aksam da yatmadan 25mg aliyorum. Ilk baslarda ayni sende olan etkiler oldu agiz kurulugu, agizda metalimsi bir tat, sürekli esneme ve uyku hali. 2 hafta daha dayanmayi becerebilirsen bunlar geciyor. Bir de dozu yavas yavas artirmak gerekli ilk haftada birden yükseltirsen yan etkisi de o kadar faza olur.

teşekkür ederim Grinder . Dayanmaya çalışıcam artık.

Çevrimdışı JiJi

• Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Eylül 27, 2009, 04:20:26 ÖS »
hahaha ;D

Bugünlük bizden bu kadar sayın seyirciler, daha güzel bir Dünya için yarın aynı saatte, aynı ekranlarda buluşmak üzere :D

aklıma Reha Muhtar 'dan her nerde yaşanıyor ve yaşatılıyorsan geldi  ;D

Çevrimdışı AzcıkHuzur

• Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Mart 26, 2010, 06:43:50 ÖÖ »
ben doktorla konustum lustral verdi sigaraya takıldımız için ilaçlar bi boka yaramıyor.Ama en azından sigarayı bırakmayı planlıyorsanız size yazıcakları sakinleştericilerle geceleri uyuyamama ve terleme sıkıntı problemlerini aşabilirsiniz sihirli değnek falan yok yani :) alım sunuda kafama bişi takmayım gibisinden

Çevrimdışı mavi çilek

• Üye
  • *
  • acıların kadını
« Yanıtla #26 : Mayıs 28, 2010, 11:42:22 ÖS »
Lustral çok etkili bir sakinleştirici değil.
hele ki hayatınızda alkol sigara kimyasal gibi şeyler varsa işe yaramıyor diyebilirim en azından bende işe yaramadı.
tabii bünyeden bünyeye değişiyor.
paxili bu konuda tek geçerim ben. ilk zamanlar kafa yapıyor ama sonra bünye alıştığı için kafa yapmıyor ama çok işe yarıyor ve bildiğim bu tarz ilaçlar içerisinde en az yan etkiye sahip olan paxil.
birde ilaçların gerçek etkilerini görmek ve işe yarayıp yaramadıklarını anlamak için en az 10-15 gün düzenli kullanım gerekiyor.
ondan sonra faydası görülmeye başlıyor yani 2. gün mucize beklemeyein bu tarz ilaçlarda :)

Çevrimdışı jocko

• Üye
  • *
  • Fight or Die..4evapitßuLL
« Yanıtla #27 : Mayıs 29, 2010, 12:07:04 ÖS »
arkadaşlar anti-depresan ilaçları alkolle kafeinle :D vs denemeyin bu tarz kafalara düşmeyin bunlar bünyeden bünyeye farklılık gösterirler adam vardır lustrali içtimi iyi olur sabah akşam (hatta gece kalkıp)yemek yer kilo alır adam vardır lustrali içer bi dalga olmaz iştah kaçar kilo verir.Bu ilaçlar ztn tedavi amaçlıdır herhangi bi rahatsızlığın yoksa niye içiyosun ona verceğin parayla git 2 bira yap..Lustral de bildiğim kadarıyla seratonin hormonumudur ne dalgadır onu tekrardan çağırmaya uzun süre tutmaya yarıyor yani mutlu olduğunuzda bu mutluluğun süresini uzatıyor ve uzun süre kullanılması lazım.Akineton için bir şey söylemiycem bana göre uyuşturucudur.Cedrina kullanan var mı bilmiyorum ama ben askerdeyken sürekli kullandım ilk başlarda adamı g.t ediyor diyebilirim.risperdal,atarax(bi işe yaramıyor),lustral,cedrina,seragual(bomba xD) ve sürekli bir hafıza kaybı içerisinde olduğum için ismini hatırlayamadığım bi ton ilaç kullandım eğer bir rahatsızlığınız yoksa lütfen kullanmayın..

Çevrimdışı mavi çilek

• Üye
  • *
  • acıların kadını
« Yanıtla #28 : Mayıs 29, 2010, 12:36:43 ÖS »
arkadaşlar anti-depresan ilaçları alkolle kafeinle :D vs denemeyin bu tarz kafalara düşmeyin bunlar bünyeden bünyeye farklılık gösterirler adam vardır lustrali içtimi iyi olur sabah akşam (hatta gece kalkıp)yemek yer kilo alır adam vardır lustrali içer bi dalga olmaz iştah kaçar kilo verir.Bu ilaçlar ztn tedavi amaçlıdır herhangi bi rahatsızlığın yoksa niye içiyosun ona verceğin parayla git 2 bira yap..Lustral de bildiğim kadarıyla seratonin hormonumudur ne dalgadır onu tekrardan çağırmaya uzun süre tutmaya yarıyor yani mutlu olduğunuzda bu mutluluğun süresini uzatıyor ve uzun süre kullanılması lazım.Akineton için bir şey söylemiycem bana göre uyuşturucudur.Cedrina kullanan var mı bilmiyorum ama ben askerdeyken sürekli kullandım ilk başlarda adamı g.t ediyor diyebilirim.risperdal,atarax(bi işe yaramıyor),lustral,cedrina,seragual(bomba xD) ve sürekli bir hafıza kaybı içerisinde olduğum için ismini hatırlayamadığım bi ton ilaç kullandım eğer bir rahatsızlığınız yoksa lütfen kullanmayın..
sana konulan teşhis neydi?

Çevrimdışı jocko

• Üye
  • *
  • Fight or Die..4evapitßuLL
« Yanıtla #29 : Mayıs 29, 2010, 12:50:51 ÖS »
sana konulan teşhis neydi?
anti sosyal kişilik bozukluğu,şiddetli paronaya (ben birazda Distimi var diye ısrar ediyorum) ama olayın sonunda Atipimanikdepresifbipolarşizofrenikantisosyalkişilik olma ihtimallerimi düşürdü doktorum :p ztn şizofreni gibi bi terimi ismimin yanında hiç hoş durmadığını özellikle vurguladım nedense şizofren deyince nefes alışverişim değişiyor neyse yıllardır tedavi fln bi b.kun olduğu yok.Kestim attım şimdi ne ilaç kullanıyorum ne de doktorlar beni kullanıyor en azından böyle yaşamayı öğrendim,en kötü olanıda ne biliyomusun ailene iyileştim üzülmeyin yalanını söylemek ısrarla toplum içinde iyimiş rolü yapmak ama şöylede bi gerçek var mutluluğa ulaşmanın en iyi rolü taklidini yapmaktan geçer...
senin var mı bi rahatsızlğın yoksa sende sadece tedavi amaçlı mı takılıyosun..